Bantaş Halka Arz’da Verilen Tüm Sözleri Tuttu.

Borsa İstanbul’un yeni halka arzlarından olan Bantaş Ambalaj’da yatırımlar hakkında bilgiler içeren haberi veriyoruz.

Borsa İstanbul’da halka arz öncesi yatırım sözü veren Bantaş Ambalaj’ın bu sözünde durup durmadığını, Borsagundem.com ayrıntılı olarak inceledi. Bantaş Ambalaj YKB Adnan Erdan dünü, bugünü ve yarını Borsagundem.com’a anlattı.

BİST’in Bandırmalı üyesi Bantaş Ambalaj 10 ayda neler yaptı? Hedefler ne? Yetkililer hisse performansından memnun mu? YKB Adnan Erdan, Orhan Pala’ya konuştu.


Bantaş Bandırma Ambalaj, temelleri 1982 yılına kadar uzanan köklü bir şirket. 34 yıl önce şehir içinde 400 metrekare alanda başlayan üretim serüveni, bugün 12 bin metrekare kapalı alanda devam ediyor. Geçen süre zarfında Bantaş sadece üretim alanını büyütmemiş, ofset baskı tesislerini ve kutu üretim hatlarını en gelişmiş teknolojinin kalite ve hızına sahip makinelerle donatmış. İki yıl önce başlayan halka arz sürecinin şirket üzerindeki etkisini fabrikalarda görmek mümkün. Şirket bu yatırımların büyük bir bölümünü özkaynaklarıyla yapmış ama, halka arz heyecanı da bu yatırımları teşvik eden bir unsur olmuş. Bantaş yeni ortaklarının karşısına modern üretim hattı ve büyüyen iş hacmiyle çıkan bir firma.