Kalite Belgelerimiz

BANTAŞ Metal Ofset ve Ambalaj A.Ş. bünyesindeki kalite kontrol laboratuarımızda; lakta gözenek, levha ebat kontrolü, dikiş kaynak kontrolü, kenet kontrolü, basınç, sızdırmazlık, kulp punta kontrolü ve mikro biyolojik kontrol gibi ambalaj ile ilgili testlerin tamamı eksiksiz olarak yapılmaktadır.

Kuruluş Politikamız

Bantaş A.Ş. ailesi olarak metal ambalaj üretiminde, kolay ulaşılabilen yönetim organizasyon yapısı ile birlikte;

  • Gıda ile İş Sağlığı ve Güvenliği risklerinin en aza indirilerek yaralanma ve sağlık bozulmalarını önleyen bir anlayışla,
  • Gıda tüzüğü , Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği mevzuatına uygun olarak,
  • Hijyenik koşullarda,
  • Müşteri beklentilerine uygun ürünler üreterek,
  • Entegre Yönetim Sistemimizi sürekli iyileştirmek, Kuruluş Politikamızdır.

ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi, çerçevesinde, teneke kutu ambalaj hammaddemiz olan teneke levhanın; fabrikamıza girişinden, nihai ürün olarak çıkışına kadar olan tüm proseslerde ve sevkiyat işlemleri sırasında tamamlanması, izlenebilirliği ve kontrolü sağlanmaktadır.

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, çerçevesinde de firmamızda üretimde sadece gıda güvenliğine uygun ürünler kullanılmakta ve tüm üretimlerimiz hijyenik şartlarda yapılmaktadır.

 
ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, çerçevesinde üretim ve işletme güvenliğini sağlayarak çalışanların emniyetli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmaları amaçlanmıştır.

ADR Uygunluk Belgelerimiz…

 

İSO 27001:2013 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGEMİZ

 

GIDA GÜVENLİĞİNE UYGUNLUK

Peynir, zeytin ve turşu teneke ambalajlarının üretiminde kullanılan levhanın kalay oranı, teneke kutu iç yüzeyine uygulanan lakın gıdaya uygunluğu ve gereken derecede kurutulması, dikiş kaynak iç bölgesine uygulanan toz lakın , alt ve üst kapak kenet yerlerinde ki sızdırmazlığı sağlayan contanın gıdaya ve insan sağlığına uygunluğu BANTAŞ A.Ş. Metal Ofset ve Ambalaj Sanayi’ nin öncelikli hassasiyet konularındandır.

Teneke kutularımızın gıda ile temas eden iç yüzeylerinde kullanılan lak, tozlak ve conta tamamıyla gıdaya uygundur ve ambalajlarımızda kullanılan bu ürünlerin gıdaya uygunluk ve migrasyon belgeleri teneke kutularımızın Kalite Kontrol formları ile birlikte her sevkiyatta müşterilerimize sunulmaktadır.

TENEKE AMBALAJIN AVANTAJLARI

Sağlıklıdır: Teneke kutu içinde ambalajlanan ürün; güneş ışınları, hava, bakteri, parazit, rutubet, kir ve koku gibi dış etkenlerden korunduğu için, vitamin seviyesini, orjinal tadını ve tazeliğini uzun süre muhafaza eder. Gıdayı olumsuz etkileyecek, sağlığı bozacak hiç bir geçirgenliğinin olmadığı migrasyon testleriyle sabittir.

Çevre Dostudur: Doğada çok kısa sürede yok olur. %100 geri dönüşüm sağlar. Tekrar kullanılabilir olmasından dolayı ham madde ve enerji kullanımını azaltarak, gelecek nesiller için doğal kaynakların korunmasını ve verimli kullanılmasını sağlar.

Sağlam, koruyucu ve dayanıklıdır: Teneke ambalaj sağlam, dirençli ve darbelere karşı dayanıklıdır. Nakliye esnasında kırılmaz. Geri iadesi çok azdır. İkinci bir paketlemeye daha az ihtiyaç duyar ve ek maliyet çıkarmaz.

Marka tanıtımınızı ve farkındalığını arttırır: Üstün kaliteli baskı teknikleri sayesinde ürünün raf üzerinde, duruşunda ki görsel kaliteyi arttırır; satın alma kararlarında etkili olur.