Borsa İstanbul’da Gong, Bantaş A.Ş. için çaldı

Borsa İstanbul’da Gong, Bantaş A.Ş. için çaldı 

Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ, kuruluşunun 29’uncu yılında halka arz oldu. Bandırma’da metal kutu üretimi yapan Bantaş AŞ, 18 Mayıs Pazartesi gününden itibaren BNTAS koduyla İkinci Ulusal Pazar’da işlem görmeye başladı.

Balıkesir Bandırma’da kurulu metal kutu üretim ve metal ofset baskı fabrikasında teneke kutu üretimi yapan Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi AŞ, kuruluşunun 29’uncu yıldönümünde halka arz edildi. Sermayesinin yüzde 39.53’ünü halka açan Bantaş AŞ, 18 Mayıs, Pazartesi günü Borsa İstanbul’da yapılan gong töreniyle İkinci Ulusal Pazar’da işlem görmeye başladı. 12-13 Mayıs 2015 tarihlerinde Borsa Birincil Piyasa’da halka arzı gerçekleştirilen Bantaş AŞ’nin 13 milyon lira olan sermayesi 21.5 milyon liraya çıkarılırken tamamı nominal 8.5 milyon liralık sermaye artırımı şeklinde yapılan halka arz sürecinde pay işlem fiyatı ise 2.40 lira olarak belirlendi.

 

Borsa İstanbul’da yapılan gong töreninin ardından konuşan Bantaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erdan, “Çok daha fazla çalışarak, kazanarak hem şirketi daha iyi yere getireceğiz hem de bunu halkla paylaşacağız” dedi.

Törende Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Adnan Metin de bir konuşma yaptı. Bantaş AŞ’nin 2015 yılı içinde halka açılan dördüncü şirket olduğunu belirten Metin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin piyasa değeri 652.1 milyar lira. İkinci Ulusal Pazar’da Bantaş AŞ ile birlikte işlem gören şirket sayısı 92’ye yükseldi. Bantaş AŞ, işlem gören üçüncü Bandırma şirketi oldu.”